Perpetuum

Mostík cez potok Močiar

Starý kamenný cestný mostík cez potok Močiar na bývalej hlavnej ceste z Rimavskej Soboty do Košíc. Most sa nachádza pri autobusovej zastávke Vinica.

Kamenný most je na tomto mieste vyznačený už na mape prvého vojenského mapovania z r. 1763-1787, aký starý však súčasný most naozaj je zatiaľ nevieme. Pôvodne mal aj zábradlie o čom svedčia zvyšky štyroch stĺpikov, ktoré trčia z krajnice. Jeho okolie pravidelne znečisťujú cigáni, ktorí tadiaľto tiahnu s "nákupmi".

Naposledy zmenenépiatok, 27 november 2015 09:08
Chronica

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Viac z tejto kategórie: « Žobrák Značky smaltovní »

3 komentáre

 • Banské diela
  Banské diela utorok, 15. december 2015, 11:13 Odkaz na komentáre

  Pekné fotky :) Ani som nevedel, že toť za rohom v Kocihe je prieskumná štôlňa :)

  Nahlásiť
 • Admin
  Admin piatok, 27. november 2015, 09:54 Odkaz na komentáre

  Uvádzam to preto, lebo je to tak, chodím tadiaľ pravidelne a cigáni tam zavše sedia na krajnici a triedia nákupy, čo nechcú pohodia do potoka. Aby nás tu ale niekto neobviňoval z rasizmu tak "biely" robia oveľa väčšiu čiernu skládku o pár metrov ďalej. Nevidím dôvod prečo by som to nemal napísať tak ako to je.

  Nahlásiť
 • bezmena
  bezmena štvrtok, 26. november 2015, 17:54 Odkaz na komentáre

  nerozumiem preco a odkial sa vo vas berie potreba uvadzat etnicku prislusnost ludi, ktori podla vasej domienky znecistnuju a dokonca tiahnu. co toto ma znamenat ??? ako si to ma clovek vysvetlit ???

  Nahlásiť

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.